Dieta przed ślubem

Szczególnie przyszłe Panny Młode chcą w dniu swojego śluby wyglądać pięknie i szczupło, dlatego wiele z nich decyduje się na rozpoczęcie diety przed ślubem. Aby, odchudzanie dało oczekiwane efekty, to najlepiej zacząć je na kilka miesięcy przed planowaną ceremonią. W dzisiejszych czasach mamy do wyboru bardzo wiele diet oraz programów odchudzania. Jedne dają spektakularne efekty już po tygodniu, inne działają wolniej. Jaką, więc dietę wybrać?

Moim zdaniem, musimy myśleć też o naszym zdrowiu, dlatego powinniśmy wybrać dietę, która nie będzie drastyczna. Powinniśmy zmniejszyć porcje spożywanych posiłków, ograniczyć słodycze i słone przekąski do minimum, jeść dużo warzyw oraz chudego mięsa, a także pić duże ilości wody. Nie warto truć się wszelkiego rodzaju suplementami diety, ani ograniczać przypraw. Ważne, żeby posiłki były zbilansowane i dostarczały nam niezbędnych witamin oraz substancji odżywczych. Dieta przed ślubem powinna być też uzupełniona o aktywność fizyczną. Warto uprawiać sport co najmniej dwa razy w tygodniu pod okiem trenera – przyszłym Panną Młodym polecam zajęcia aerobowe, ponieważ świetnie kształtują i modelują sylwetkę, a także ujędrniają ciało. Dodatkowo, każdego dnia powinniśmy znaleźć czas na 20-30 minutowy spacer lub inną aktywność fizyczną, dzięki temu nasza dieta będzie przynosiła lepsze efekty w dość krótkim czasie.

Pamiętajmy! Do odchudzania należy podchodzić w sposób racjonalny. Nie będziemy szczupłe w dniu ślubu, jeśli rozpoczniemy drastyczną dietę na tydzień przed uroczystością. Oczywiście, możemy się odwodnić, co będzie pozornie wyglądało na schudnięcie, jednakże będziemy słabe i wykończone, a przecież w dniu ślubu powinnyśmy czuć się piękne i szczęśliwe, a nie myśleć o tym, czy zaraz zemdlejemy z głodu.

Share:
Related Post

Dodaj komentarz