Jaki garnitur dla Pana Młodego?

Obecnie salony mody ślubnej mają bogatą ofertę zarówno dla Panów. Ślubny garnitur jest nieco mniejszym wyzwaniem niż zakup sukni ślubnej, jednak równie ważnym.

Trendy w modzie męskiej nie mają dużego pola do popisu. Głownie chodzi o kolor i ewentualne dodatki. Kształt garnituru zmienia się w bardzo niewielkim stopniu. Ograniczają go sztywne reguły dress codu, który wyraźnie określa, jak garnitur powinien leżeć.

Przede wszystkim dobrze skrojony garnitur nie powinien odstawać na plecach, opinać sylwetki, ani nadmiernie wisieć . Ma wyglądać tak, jakby był skrojony na wymiar. Rękawy nie powinny przekraczać linii zgięcia nadgarstka, ponieważ musi być widoczny rękaw koszuli.

image009

Spodnie – kiedyś szerokie, dziś raczej węższe, jednak nadal powinny być luźne na nodze. Nie dopuszcza się możliwości, że nogawka opina nogę. Poprawną długość spodni bardzo łatwo sprawdzić. Stojąc na płaskiej powierzchni bez butów, kant spodni powinien stykać się z podłogą, wtedy po założeniu obuwia, spodnie nie są ani za krótkie, ani za długie oraz ładnie opierają się na powierzchni buta.

Kolor garnituru ślubnego nie powinien być zbyt krzykliwy. Klasycznie odrzuca się żywe kolory. Dostępna kolorystka to czarny i biały oraz odcienie niebieskiego, kremowego oraz szarości. Przy śnieżnobiałej sukni Panny Młodej należy zrezygnować z kremowych odcieni, ponieważ będą brzydko prezentować się przy czystej bieli. Obecnym mocnym trendem są garnitury w odcieniach barwy niebieskiej, do których Panowie zakładają buty barwy brązowej co bardzo ładnie razem się komponuje.

Share:
Related Post

Dodaj komentarz