Weselna gorączka kiedyś i dziś

Słuchając naszych  babć, dziadków, a nawet jeszcze rodziców, ciężko jest uwierzyć jak bardzo zmieniła się forma wesel na przełomie kilkudziesięciu lat.  Któż z nas choć raz nie marzył, żeby pobawić się pod gołym niebem, na prowizorycznej scenie zbitej z desek przez męskie grono sąsiedzkie. Któż z nas nie chciał skosztować wspaniałych specjałów, przygotowywanych przez ciotki, kuzynki oraz sąsiadki  z sercem i radością. Tak – to był urok wiejskich wesel. Jednak dziś czasy się zmieniły i większość młodych par stawia na wygodę.

Chociaż tak naprawdę przygotowania wesela zaczynają się również dużo wcześniej i wymagają nie lada zabiegów, aby w ten wyjątkowy dzień wszystko było dopięte na ostatni guzik. Po pierwsze wybranie terminu, który będzie „wolny” to znaczy – będzie wolny w kościele, w którym chcemy wziąć ślub. Będzie wolna sala, którą chcemy wynająć. Będzie wolny dla firmy cateringowej o raz dla wymarzonej, utalentowanej orkiestry. Synchronizacja musi być idealna, ponieważ każdy w tak uroczystym dniu, chce, żeby wszystko było tak jak sobie zaplanował i wymarzył.

d0dd5255a66f903112decaf65dce053d

Wybór sali to również nie lada zadanie. Po pierwsze wygląd – elegancka, duża , bez przesadnych tandetnych ozdób typu bibułowe wstążki – te czasy minęły bezpowrotnie. Oprócz tego, sala musi pomieścić konkretną liczbę gości, bez ścisku i zamętu z niedopilnowaniem liczby krzeseł czy wydanych obiadów. To tylko początki, teraz kolejne wyzwania: suknia panny młodej, garnitur pana młodego – to dopiero maraton. Kolejnym krokiem niech będzie wybór wiodącego koloru – dodatki przy sukni panny młodej,  bukiet ślubny, butonierka,  dekoracja samochodu, a nawet forma zaproszeń – wszystko musi ze sobą idealnie współgrać i być dobrze przemyślane. Zaproszenia- kolorowy zawrót głowy! Wielość kształtów, wzorów i kolorów, decyzja z pewnością nie jest łatwa. Do tego opakowania na ciasta dla gości – dobrze, żeby współgrały z resztą.  Kolejna kwestia – oczywiście obrączki, które mają być symbolem połączenia dwojga młodych ludzi na wieki.

 Mimo oczywistych różnić gorączka weselna jest nieodzowną częścią przygotowania do ślubu. W końcu jest to jeden z najpiękniejszych dni w życiu młodej pary.  Jeden dzień, a tyle zachodu i nerwów, no cóż – podobno warto.

Share:
Related Post

Dodaj komentarz