Weź ślub w Las Vegas cz.1!

Coraz więcej młodych par jest zainteresowanych już nie tylko uatrakcyjnieniem samego wesela, ale wręcz zmianą formuły samego ślubu. Z pomocą przychodzą tzw. śluby wyjazdowe, a w szczególności: ceremonie w Las Vegas. Ślub w Las Vegas to z jednej strony sposób na bardzo szybkie zawarcie małżeństwa, bez zbędnych formalności, a z drugiej możliwość wprowadzenia odrobiny szaleństwa i oryginalności do jednego z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Przy tym koszt całej imprezy – wizy, przelotu, hotelu, i samego ślubu – może być wielokrotnie niższy od wydatków związanych z organizacją polskiego wesela.

Ceremonia prowadzona przez Elvisa lub Marylin Monroe, ślub o tematyce Star Trek czy w średniowiecznych strojach to tylko fragment szerokiego wachlarza możliwości oferowanych w „mieście grzechu”. Ale nasz wybór nie musi ograniczać się do ceremonii w jednej z blisko stu zlokalizowanych tu kapic – ślub możemy zawrzeć także w samochodzie (tzw. „drive thru’ wedding”), na Harleyu, w balonie czy helikopterze przelatującym nocą nad miastem. A jeżeli zależy nam na jeszcze bardziej intensywnych i romantycznych przeżyciach, wieczną miłość możemy zaprzysiąc na krawędzi olśniewającego Wielkiego Kanionu.

Koszty

Ceny samej ceremonii zaczynają się od $100 (plus podatek) i zazwyczaj zawierają w sobie opłatę za wynajem kaplicy na około pół godziny, zdjęcia, świadka (jeżeli nie mamy własnego) i limuzynę. Do tego doliczyć należy napiwek dla pastora (min. $50), kierowcy limuzyny (min. $40) i fotografa ($10-$20). Śluby tematyczne i zmotoryzowane zaczynają się od $250 – $300 i mogą osiągnąć kwotę nawet $1400 w zależności od czasu trwania i tego, jak bardzo mają być urozmaicone; ślub w helikopterze to wydatek minimum $1000, natomiast ceremonia odprawiona w Wielkim Kanionie może nas kosztować od $3000 do $5000. Również większość hoteli w Las Vegas oferuje własne pakiety ślubne, są one jednak znacznie droższe, niż te dostępne w kaplicach i  wymagają wcześniejszej rezerwacji. Z drugiej strony dają one możliwość zorganizowania wesela, co z reguły nie jest możliwe w przypadku kapliczek.

Rezerwacja

Chęć zawarcia związku małżeńskiego w danej kapliczce należy zgłosić przynajmniej dzień wcześniej. Można to zrobić osobiście, telefonicznie lub za pomocą internetu. Część ceremonii może wymagać wcześniejszej rezerwacji – dotyczy to przede wszystkim uroczystości tematycznych, a także, jeżeli zależy nam na ślubie kościelnym, prowadzonym przez księdza katolickiego czy rabina (standardowo w Las Vegas ślubów udzielają pastorzy).

Share:

Dodaj komentarz