Wybór sali weselnej

Co bierzemy pod uwagę przy wyborze sali weselnej?

Na tego typu decyzję ma na pewno wpływ wiele czynników m.in. wielkość lokalu, jego marka, jakość obsługi, gwarancja ceny, elastyczność oferty, jakość kuchni, atrakcyjna okolica, wystrój wnętrz i ich klimat, bezpieczeństwo uczestników, dogodny dojazd, parking oraz opinia znajomych.

Ważną rzeczą z pewnością jest wielkość sali balowej. Nie może być ani zbyt duża, bo pusta sala wygląda smutnie, ani zbyt mała, żeby nie ograniczać rozmachu tanecznego gości. Dużych sal mieszczących większą liczbę gości jest zwykle mniej i dlatego terminy ich rezerwacji są odległe. Znacznie łatwiej jest nam zarezerwować salę do 150 osób. Większość hoteli czy też restauracji dysponuje właśnie takimi salami.

Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem jest także wygląd sali zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Bez względu na swoje rozmiary powinna być ona przytulna, czysta, odpowiednio zaaranżowana i dostosowana do tematyki budynku, w którym się mieści. Dużym plusem jest posiadanie przez lokal patio, werandy czy też własnego ogrodu, w którym można zorganizować imprezę plenerową. W naszym kraju cały czas przeważają wesela organizowane we wnętrzu lokalu. Niemniej jednak od kilku lat coraz większą popularnością cieszą się śluby i wesela na otwartych przestrzeniach. Mogą to być np. piękne ogrody zabytkowego pałacu albo urokliwe miejsce poza miastem z dostępem do jeziora. Plenery polecamy Parom odważnym, nowoczesnym i lubiącym zaskakiwać. Taki wybór na pewno daje pełne pole do popisu pracowniom florystycznym, które mają możliwość aranżacji każdego tematu weselnego inaczej niż zawsze.

Nieodzownym czynnikiem jest także możliwość zakwaterowania gości szczególnie, jeśli dużo uczestników wesela jest przyjezdnych. Wożenie gości do hoteli, nawet nie bardzo odległych, jest zawsze kłopotliwe. Najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie pokoi hotelowych. Jeśli takich gości mamy dużo przy rezerwacji pokoi istnieje możliwość rabatu. Z doświadczenia wiem, że spotkania rano po weselu cieszą gości w każdym wieku, a wspólne śniadanie stwarza okazje do wymiany wrażeń.

Kolejnym ważnym elementem jest jakość obsługi i kuchni, gwarancja ceny oraz elastyczność oferty. Każdy lokal tworząc cennik zawiera w nim inne elementy. Ceny zależą nie tylko od liczby gości i kosztów menu, ale także od zawartości słodyczy, owoców, alkoholu (własnego lub zakupionego w lokalu), dekoracji sali, liczby kelnerów. Warto zapoznać się szczegółowo z tym, co wchodzi w skład ceny i sprawdzić na ile jest ona elastyczna i pozwala nam na dokonanie zmian.

Przy wyborze sali weselnej warto skorzystać z doświadczenia zawodowych konsultantów ślubnych. Taka osoba zna bardzo dobrze wszystkie sale weselne, dobrze wie, z którymi bezproblemowo się współpracuje, gdzie jest sympatyczna i szybka obsługa kelnerska, a potrawy są zawsze świeże, pyszne i pięknie podane.

Z naszą pomocą wybierzcie lokal idealny na Wasze wesele.

Share:
Related Post

Dodaj komentarz