Wybór sali weselnej

W przygotowaniach do ślubu, jedną z kluczowych kwestii jest wybór sali weselnej. Wydaje się to proste, w końcu dookoła mnóstwo domów weselnych, nowych, eleganckich – wystarczy zarezerwować termin. Otóż nie jest to takie łatwe jak się wydaje. Przy wyborze sali weselnej należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Dobra sala to taka, w której część do tańca jest oddzielona od części, na której są miejsca siedzące. To ważne, ponieważ wtedy zaproszeni goście w spokoju mogą porozmawiać, nie przekrzykując orkiestry, nie wdychają unoszącego się kurzu i nie boją się, że nagle jedna z wirujących par niefortunnie wpadnie im na głowę. Kolejną kwestią jest opinia – dokładnie tak. Warto przed wyborem zrobić mały wywiad wśród rodziny i znajomych. Często cena za wynajem sali jest niska, jednak później okazuje się, że dochodzą inne koszty, które wcześniej nie były omówione na spotkaniu z właścicielem.

Umowę należy dokładnie przeczytać, a każdą wątpliwość niezwłocznie wyjaśniać. Wiadomo – po weselu każdy marzy o miesiącu miodowym, a nie o kłótniach z właścicielem domu weselnego o liczbę wydanych obiadów, dodatkowe koszty stołu wiejskiego, czy czekoladowej fontanny. Warto także sprawdzić, czy dom weselny ma część przeznaczoną dla dzieci. Zwykle jest to oddzielne niewielkie pomieszczenie, bądź wydzielona część sali, znajdują się tam kartki, kredki i zabawki dla dzieci.

sala weselna for you (23)

Dzięki temu maluchy spędzają wspólnie czas, nie biegając po sali. Istotne jest także rozmieszczenie stolików i krzeseł , każdy gość powinien mieć trochę przestrzeni i możliwość wyjścia ze swojego miejsca bez przepychania się i deptania innym po palcach. Sporną częścią wyboru Sali bywa podpisywanie miejsc. Jeśli sala dysponuje okrągłymi stolikami, przy których zwykle siedzi 12 osób, dobrym wyborem jest podpisanie miejsc, bądź przypisanie stolika grupie gości, jednak bez wskazania konkretnego krzesła, daje to trochę swobody. Przy dużych stołach podpisywanie nie jest konieczne, chociaż coraz częściej stosowane. Dobra rada: warto przed wejściem na salę wywiesić informację ze wskazaniem miejsc, które zostały przypisane gościom, aby uniknąć zamieszania i oszczędzić  denerwującego poszukiwania miejsca ze swoim nazwiskiem.

Podczas przygotowań do ślubu jest wiele przygotowań i nie lada sztuką jest zaplanować każdy szczegół. Warto poradzić się znajomych, którzy niedawno brali ślub, na pewno chętnie podzielą się kilkoma wskazówkami i radami, jak przetrwać ten okres weselnej gorączki.

Share:
Related Post
sala weselna

Dodaj komentarz